Strona główna arrow Aktualności arrow Budowa małych, domowych elektrowni słonecznych z 80% dotacją dla mieszkańców Gminy Sierpc 20.06.2018.  

Unia Europejska    


Budowa małych, domowych elektrowni słonecznych z 80% dotacją dla mieszkańców Gminy Sierpc

Urząd Gminy w Sierpcu informuje, iż istnieje możliwość ubiegania się o dotację z funduszy unijnych na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej (słonecznej) produkującej prąd elektryczny.

Instalacje fotowoltaiczne (PV) służą do produkcji prądu elektrycznego ze słońca. Pod wpływem światła dziennego panele PV zainstalowane na dachu budynku wytwarzają prąd elektryczny wykorzystywany przez gospodarstwo domowe.

Dotacja dostępna jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 4.1 Odnawialne Żródła Energii. Program ten przy współpracy z Gminą daje możliwości uzyskania bezzwrotnego dofinansowania do ceny zakupu i montażu instalacji FOTOWOLTAICZNYCH, dzięki którym możliwa jest produkcja prądu elektrycznego na potrzeby własne.

Przykładowo: koszt instalacji o mocy 3 kW wynosi ok. 18.000 zł (netto), Unia Europejska finansuje 14.400 zł, a mieszkaniec tylko 3.600 zł. Koszt budowy instalacji zwraca się w ok. 2 lata. Instalacja produkuje prąd przez co najmniej 25 lat.

W ramach projektu możliwe będzie również zamontowanie kolektorów słonecznych wytwarzających ciepłą wodę oraz pieców na pelet (materiał opałowy ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiórów, zrębków).

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do siedziby Urzędu Gminy w Sierpcu, ul. Biskupa Floriana 4, pok. 110 (tel. 242755701, wew. 24).

Dla osób zainteresowanych zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne, na którym przedstawione zostaną szczegóły programu dotacyjnego, techniczne aspekty budowy i funkcjonowania instalacji oraz zasady uczestnictwa w projekcie. Ostateczną decyzję co do budowy instalacji każdy mieszkaniec podejmie po spotkaniu, mając pełną wiedzę na ten temat. Natomiast o samym spotkaniu poinformujemy telefonicznie.

W przypadku zebrania odpowiedniej liczby chętnych Urząd podejmie odpowiednie kroki w celu realizacji projektu. Zapisy przyjmujemy do końca lipca 2016 r.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2017 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 20.705,00 zł"fundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg