Strona główna 20.05.2018.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 024-275-57-01
fax. 024-275-57-01

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

 

Uprzejmie informujemy, że od 1 maja 2016 r. zmienia się numer rachunku bankowego Urzędu Gminy w Sierpcu. Nowy numer to:
 
Bank Pekao SA I O/Sierpc
73 1240 5703 1111 0010 6738 1026

 


IV DOŻYNKI GMINY SIERPC
Zgodnie z zachowaną do dzisiejszych czasów tradycją obchodów dożynkowych, na przełomie sierpnia i września organizowane są doroczne uroczystości Święta Plonów, podczas których rolnicy dziękują za zebrane plony. Dożynki są też okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po, pełnej wysiłku, pracy na roli.

Tegoroczne IV Dożynki Gminy Sierpc obchodzono uroczyście w niedzielę 24 sierpnia w Bledzewie.

bledzewo_2008_110.jpg  bledzewo_2008_044.jpg

 

Czytaj całość
 
Tadeusz Prekurat Wójtem gminy Sierpc
thumb_tadeusz_prekurat3.jpgW dniu 26 XI 2006r. mieszkańcy gminy Sierpc wybierali po raz drugi Wójta. Z pierwszej tury przeszli: pełniący obowiązki Wójta - Krzysztof Jóźwiak oraz Tadeusz Prekurat, Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Sierpcu.
1522 głosy otrzymał Tadeusz Prekurat (61,1 % poparcia). Krzysztof Jóźwiak uzyskał 696 głosów (38,9%).
Tak więc Wójtem gminy Sierpc w latach 2006-2010 będzie Tadeusz Prekurat.
 
Gala 'Płockie Orły' 2006
3 lutego br. Szkolny Klub Kibica Wisły Płock przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku uczestniczył w gali „Orły 2006” – była to nagroda za wygranie konkursu „Po szkole na stadion” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock. Grupa 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Markiem Czermińskim i Zbigniewem Maciejewskim pojechała na Galę.
Czytaj całość
 
III Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Sierpc

W III Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Sierpc wzięło udział osiem żeńskich drużyn z całego Mazowsza. Niespodziewanie, ale całkiem zasłużenie triumfatorkami imprezy zostały szczypiornistki Piasta Borkowo Kościelne. W turnieju wystartowało osiem zespołów, które organizatorzy (Wójt Gminy Sierpc, RP LZS, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, SP w Borkowie Kościelnym) podzielili na dwie grupy. W pierwszej znalazły się drużyny: Piast Borkowo, Zawkrze Mława, Dwójka Małkinia, Orlik Reszel. Do grupy B los przydzielił Handball Przasnysz, Maraton Wiśniewo, LUKS Borkowo i PG5 Ostrołęka.

Czytaj całość
 
Święto Szkoły w Goleszynie - 7 VI 2007r.

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie z okazji święta swojej placówki przygotowali szereg atrakcji, z nieodłączną częścią artystyczną. I po raz kolejny udowodnili, że nie potrafią ot tak wystawić zwykłej akademii, czy innego nudnego pokazu. Jak zwykle było kolorowo, rozśpiewanie i, nie ukrywajmy, nieprzeciętnie, a dzięki temu szalenie i bardzo wesoło.

Czytaj całość
 
III Dożynki Gminne w Sudragach

thumb_dozynki2007_1.jpg    Dnia 2 września 2007 roku odbyły się III Dożynki Gminne w Sudragach. Uroczystość poprzedzona była barwnym korowodem, po którym rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za plony, w czasie której został poświęcony chleb, dary oraz wieńce dożynkowe. Chleb ten został podzielony wśród wszystkich uczestników uroczystości jako symbol pokoju i dziękczynienia za plony.

    W części oficjalnej głos zabrali: Przewodniczący Rady Gminy Sierpc, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sudragach oraz Wójt Gminy Sierpc.

      thumb_dozynki2007_2.jpgNastępnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sudragach zaprezentowały swój talent artystyczny na scenie prezentując ciekawe przestawienie przeplatane pieśniami o tematyce dożynkowej.

    Po występach odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej Goleszyn oraz inscenizacji walki rycerskiej, zaprezentowanej przez grupę artystyczną z Włocławka.

    Na koniec Wójt Gminy Sierpc zaprosił wszystkich uczestników na darmowy poczęstunek i zabawę taneczną.


 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 223 - 228 z 238
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

    szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2017 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 20.705,00 zł"fundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie