Strona główna 28.04.2017.  Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

urzad_gminy_nowe2.jpg

tel. 024-275-57-01
fax. 024-275-57-01

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

 

Uprzejmie informujemy, że od 1 maja 2016 r. zmienia się numer rachunku bankowego Urzędu Gminy w Sierpcu. Nowy numer to:
 
Bank Pekao SA I O/Sierpc
73 1240 5703 1111 0010 6738 1026

 


Świadczenie wychowawcze - Program 500+

Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2016 r. będzie realizowane zadanie oraz obsługa świadczenia wychowawczego na terenie Gminy Sierpc w ramach Programu „Rodzina 500+" przez

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu,

Dział Świadczeń Rodzinnych
ul. Narutowicza 21C,

09-200 Sierpc

076963_620.jpg

Druki wniosku  można już pobierać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu w Dziale Świadczeń Rodzinnych, pok. nr 3.

Wniosek o świadczenie będzie można złożyć w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie ustawy. Organ wyda decyzję i wypłaci pieniądze w ciągu trzech miesięcy od wpłynięcia wniosku. Pierwsza wypłata świadczeń ma nastąpić do końca czerwca 2016 r., z wyrównaniem od kwietnia 2016 r.

Czytaj całość
 
KONKURS DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Mazowsze Lokalnie informuje o konkursie dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz grup samopomocowych z terenu woj. mazowieckiego. Od 5-26 lutego 2016 r. trwa nabór w dwóch ścieżkach: inicjatywy oddolne oraz wsparcie grup samopomocowych.

 

Program FIO-Mazowsze Lokalnie to program wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS.

 

Więcej informacji na stronie www.mazowszelokalnie.pl

 
OCHRONA ATMOSFERY
WFOŚiGW informuje o możliwości ubiegania się przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej w miejscu realizowanego zadania o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Warszawie w ramach programów 2016-OA-7 (modernizacja indywidualnych kotłowni) oraz 2016-OA-8 (zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż pomp ciepła, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej).

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.wfosigw.pl/strefa-beneficjenta/programy-2016-osoby-fizyczne

 

 
Uroczyste Posiedzenie Rady Gminy Sierpc połączone z Naradą Sołtysów

     W dniu 21 grudnia 2015 roku o godzinie 14:00, w miejscowości Borkowo Wielkie odbyło się Uroczyste Posiedzenie Rady Gminy Sierpc połączone z Naradą Sołtysów.

 

 Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
Gimnazjum w Borkowie Kościelnym zwycięzcą prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu

Czytaj całośćKapituła ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu przyznała Gimnazjum w Borkowie Kościelnym nagrodę główną w kategorii Zielona bateria. Przedstawicielki szkoły w osobach Pani Dyrektor Marii Trzcińskiej i Pani Małgorzaty Korpolińskiej odebrały ją 27 października 2015r. w trakcie targów POL-ECO-SYSTEM na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poza prestiżową Zieloną Baterią, dyplomem i certyfikatem jakości recyklingu, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym przyznano również nagrody rzeczowe ufundowane przez producenta pomocy dydaktycznych - firmę JANGAR.

Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej

     W dniu 13 października 2015 r. o godz. 16.00 w miejscowości Studzieniec odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     W uroczystościach udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Sierpc, nauczyciele emeryci i renciści, pracownicy placówek oświatowych, Radni Gminy Sierpc, pracownicy Urzędu Gminy w Sierpcu oraz zaproszeni goście. 

     Zebranych gości przywitał Pan Krzysztof Korpoliński – Wójt Gminy Sierpc, w swoim przemówieniu podkreślił, że „14 października Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty, kochani Nauczyciele, Wychowawcy i pracownicy obsługi, trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne aby podziękować Wam za Waszą pracę, poświęcenie, za serce i miłość, to Wy obok rodziców, kształtujecie serca i umysły dzieci i młodzieży, którzy będą mieli wpływ na losy kraju i świata”. Złożył podziękowania „za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów oraz w stosunku do problemów z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata” oraz złożył życzenia „bądźcie zdrowi, zadowoleni z pięknej pracy, którą wykonujecie. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci”.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 180
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

 


logo1.jpg

Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2016 roku

 

 


fundusz.jpg

II Sierpecki konkurs ekologiczny
"Z ekologią za pan brat"


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 
certyfikat eurorenoma
 
Europejski Rejestr Renomowanych 

 
logo-e-sierpc.gif

    

Logowanie