Strona główna 25.06.2017.  Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

urzad_gminy_nowe2.jpg

tel. 024-275-57-01
fax. 024-275-57-01

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

 

Uprzejmie informujemy, że od 1 maja 2016 r. zmienia się numer rachunku bankowego Urzędu Gminy w Sierpcu. Nowy numer to:
 
Bank Pekao SA I O/Sierpc
73 1240 5703 1111 0010 6738 1026

 


Uroczyste Posiedzenie Rady Gminy Sierpc połączone z Naradą Sołtysów

     W dniu 21 grudnia 2015 roku o godzinie 14:00, w miejscowości Borkowo Wielkie odbyło się Uroczyste Posiedzenie Rady Gminy Sierpc połączone z Naradą Sołtysów.

 

 Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
Gimnazjum w Borkowie Kościelnym zwycięzcą prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu

Czytaj całośćKapituła ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu przyznała Gimnazjum w Borkowie Kościelnym nagrodę główną w kategorii Zielona bateria. Przedstawicielki szkoły w osobach Pani Dyrektor Marii Trzcińskiej i Pani Małgorzaty Korpolińskiej odebrały ją 27 października 2015r. w trakcie targów POL-ECO-SYSTEM na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poza prestiżową Zieloną Baterią, dyplomem i certyfikatem jakości recyklingu, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym przyznano również nagrody rzeczowe ufundowane przez producenta pomocy dydaktycznych - firmę JANGAR.

Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej

     W dniu 13 października 2015 r. o godz. 16.00 w miejscowości Studzieniec odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     W uroczystościach udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Sierpc, nauczyciele emeryci i renciści, pracownicy placówek oświatowych, Radni Gminy Sierpc, pracownicy Urzędu Gminy w Sierpcu oraz zaproszeni goście. 

     Zebranych gości przywitał Pan Krzysztof Korpoliński – Wójt Gminy Sierpc, w swoim przemówieniu podkreślił, że „14 października Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej oświaty, kochani Nauczyciele, Wychowawcy i pracownicy obsługi, trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne aby podziękować Wam za Waszą pracę, poświęcenie, za serce i miłość, to Wy obok rodziców, kształtujecie serca i umysły dzieci i młodzieży, którzy będą mieli wpływ na losy kraju i świata”. Złożył podziękowania „za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów oraz w stosunku do problemów z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata” oraz złożył życzenia „bądźcie zdrowi, zadowoleni z pięknej pracy, którą wykonujecie. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci”.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
V Dożynki Powiatowo-Gminne w Borkowie Kościelnym

W dniu 30.08.2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w miejscowości Borkowo Kościelne odbyły się V Dożynki Powiatowo - Gminne podczas których rolnicy Powiatu Sierpeckiego uroczyście świętowali zakończenie żniw.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięli zaproszeni goście m.in. Pan Waldemar Pawlak - Poseł na Sejm RP, Pan Radosław Lewandowski - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Pan Grzegorz Gańko - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele instytucji samorządowych z terenu województwa mazowieckiego, Radni Powiatowi oraz Radni Gmin wraz z Przewodniczącymi, Wójtowie sierpeckich gmin, przedstawiciele podmiotów gospodarczych, instytucji i zakładów pracy, przedstawiciele Kół i Organizacji Rolniczych, organizacji pozarządowych i społecznych, Dyrektorzy Szkół i Szefowie Instytucji Powiatu Sierpeckiego, przedstawiciele mediów, osoby które wsparły organizację dzisiejszej uroczystości, a przede wszystkim rolnicy.

 

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 przemarszem korowodu dożynkowego.

 Czytaj całość  dsc05099.jpg  dsc05104.jpg
 dsc05105.jpg  dsc05111.jpg  dsc05115.jpg
 dsc05117.jpg    dsc05090.jpg

 

Czytaj całość
 
Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2016-2022

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” przystąpiło do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022. Dokument ten będzie określał kierunki i cele rozwoju miasta Sierpc oraz gmin powiatu sierpeckiego, następnie będzie podstawą do realizacji i finansowania projektów z udziałem funduszy europejskich, zwłaszcza w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) to dokument wypracowany przy aktywnym udziale lokalnej społeczności i lokalnych partnerów – samorządu, biznesu i organizacji społecznych. Jesteśmy przekonani, iż dobra współpraca, wspólne określanie potrzeb i problemów, propozycje ich rozwiązań oraz realizacja zaplanowanych działań zaowocują zrównoważonym rozwojem Ziemi Sierpeckiej.

Czytaj całość
 
Informacja

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie zaprasza do udziału w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze realizowane na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. mieszkańców.

Konkurs organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie we współpracy z instytucjami i organizacjami, przedstawicielami mediów oraz redakcjami pism i portali internetowych zajmującymi się tematyką rozwoju obszarów wiejskich.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 183
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

 

 


fundusz.jpg

Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł


 


logo1.jpg

Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2016 roku

  

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 
certyfikat eurorenoma
 
Europejski Rejestr Renomowanych 

 
logo-e-sierpc.gif

    

Logowanie