Strona główna 28.04.2017.  Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

urzad_gminy_nowe2.jpg

tel. 024-275-57-01
fax. 024-275-57-01

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

 

Uprzejmie informujemy, że od 1 maja 2016 r. zmienia się numer rachunku bankowego Urzędu Gminy w Sierpcu. Nowy numer to:
 
Bank Pekao SA I O/Sierpc
73 1240 5703 1111 0010 6738 1026

 


V Dożynki Powiatowo-Gminne w Borkowie Kościelnym

W dniu 30.08.2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w miejscowości Borkowo Kościelne odbyły się V Dożynki Powiatowo - Gminne podczas których rolnicy Powiatu Sierpeckiego uroczyście świętowali zakończenie żniw.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięli zaproszeni goście m.in. Pan Waldemar Pawlak - Poseł na Sejm RP, Pan Radosław Lewandowski - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Pan Grzegorz Gańko - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele instytucji samorządowych z terenu województwa mazowieckiego, Radni Powiatowi oraz Radni Gmin wraz z Przewodniczącymi, Wójtowie sierpeckich gmin, przedstawiciele podmiotów gospodarczych, instytucji i zakładów pracy, przedstawiciele Kół i Organizacji Rolniczych, organizacji pozarządowych i społecznych, Dyrektorzy Szkół i Szefowie Instytucji Powiatu Sierpeckiego, przedstawiciele mediów, osoby które wsparły organizację dzisiejszej uroczystości, a przede wszystkim rolnicy.

 

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 przemarszem korowodu dożynkowego.

 Czytaj całość  dsc05099.jpg  dsc05104.jpg
 dsc05105.jpg  dsc05111.jpg  dsc05115.jpg
 dsc05117.jpg    dsc05090.jpg

 

Czytaj całość
 
Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2016-2022

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” przystąpiło do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022. Dokument ten będzie określał kierunki i cele rozwoju miasta Sierpc oraz gmin powiatu sierpeckiego, następnie będzie podstawą do realizacji i finansowania projektów z udziałem funduszy europejskich, zwłaszcza w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) to dokument wypracowany przy aktywnym udziale lokalnej społeczności i lokalnych partnerów – samorządu, biznesu i organizacji społecznych. Jesteśmy przekonani, iż dobra współpraca, wspólne określanie potrzeb i problemów, propozycje ich rozwiązań oraz realizacja zaplanowanych działań zaowocują zrównoważonym rozwojem Ziemi Sierpeckiej.

Czytaj całość
 
Informacja

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie zaprasza do udziału w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze realizowane na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. mieszkańców.

Konkurs organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie we współpracy z instytucjami i organizacjami, przedstawicielami mediów oraz redakcjami pism i portali internetowych zajmującymi się tematyką rozwoju obszarów wiejskich.

 

Czytaj całość
 
Informacja dla podatników


Od 1 września 2015r. zostanie uruchomiona w Urzędzie Skarbowym w Sierpcu USŁUGA ASYSTENTA PODATNIKA.


Zadaniem asystenta podatnika jest wsparcie i ukierunkowanie mikroprzedsiębiorcy przez pierwsze 18 miesięcy jego funkcjonowania w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych.

 

Naczelnika Urzędu Skarbowego w Sierpcu

Renata Witkowska

 
OSTRZEGAMY - ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !

Każdego roku na polskiej wsi dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo iż ta liczba z roku na rok spada, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem. W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano 27 wypadków śmiertelnych, z czego połowa to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Szczególnie niebezpieczne są okresy wczesnej wiosny i lata. W okresie żniw następuje nagromadzenie prac polowych i zwiększenie wysiłku fizycznego. Zmęczenie oraz nieustanny pośpiech podczas wielogodzinnych prac polowych naraża rolnika na ryzyko zaistnienia wypadku. W najbliższych dniach rozpoczynają się żniwa. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków na wsi. Ulegają im zarówno osoby dorosłe jak i dzieci pozostawiane w tym okresie bez opieki.

Czytaj całość
 
Informacja

W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 (od 20 sierpnia do 2 września), Biuro Powiatowe ARiMR w Sierpcu przeprowadzi szkolenie informacyjne dla rolników odnośnie zasad ubiegania się o premię.

Z uwagi na istotne zmiany, jakie będą realizowane w kolejnych latach, zapraszamy wszystkich beneficjentów do udziału w w/w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 06 sierpnia 2015 r. godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sierpc.

 

Kierownik Biura Powiatowego
Maciej Siwiński

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 180
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 gminny_portal_mapowy_02.png 


 

Odpady komunalne

 


logo1.jpg

Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2016 roku

 

 


fundusz.jpg

II Sierpecki konkurs ekologiczny
"Z ekologią za pan brat"


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 
certyfikat eurorenoma
 
Europejski Rejestr Renomowanych 

 
logo-e-sierpc.gif

    

Logowanie