Logo Gminy Sierpc

Jubileusz 60-lecia OSP Grodkowo-Zawisze

Ocena 0/5

60 lat służby, odwagi i poświęcenia!

Dnia 11 października 2025 r. druhny i druhowie z OSP Grodkowo – Zawisze świętowali wyjątkowy jubileusz – 60-lecie istnienia jednostki! 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawili ks. Robert Piątkowski oraz ks. Andrzej Zakrzewski.

Uroczystość uświetniły jednostki OSP z terenu Gminy Sierpc oraz zaprzyjaźniona jednostka OSP Milewko wraz ze sztandarami, a także władze samorządowe i zaproszeni goście.

Po mszy odbyła się część oficjalna, podczas której druhowie zostali uhonorowani odznaczeniami wręczonymi przez Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu Pana Pawła Sekulskiego oraz medalami od Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP Pana Filipa Osuchowskiego.

Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński oraz Radni Gminy Sierpc również wręczyli najbardziej zasłużonym strażakom podziękowania za wieloletnią, ofiarną służbę

Z okazji jubileuszu przyznano również Odznaki Honorowe „Pro Masovia”, nadane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, dla OSP Grodkowo–Zawisze oraz druha Zygmunta Kotarskiego.

Strażacy otrzymali także pamiątkowe podziękowanie oraz voucher z rąk Starosty Powiatu Sierpeckiego Pana Przemysława Burzyńskiego, Wicestarosty Powiatu Sierpeckiego Pana Piotra Rzeszotarskiego oraz Radnej Powiatu Sierpeckiego Pani Małgorzaty Korpolińskiej jako wyraz uznania za ich zaangażowanie, odwagę i oddanie służbie.

Uroczystość zakończyło podpisanie Aktu Jubileuszowego, będące symbolicznym podsumowaniem 60 lat ofiarnej służby OSP Grodkowo – Zawisze.

Dziękujemy za Waszą gotowość do niesienia pomocy, poświęcenie i serce oddane drugiemu człowiekowi.

Niech św. Florian zawsze nad Wami czuwa!

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności