Logo Gminy Sierpc

Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym

Ocena 0/5

Dnia 9 lutego 2025 roku miało miejsce ustanowienie Sanktuarium św. Apolonii w Borkowie Kościelnym, patronki dentystów i osób cierpiących na bóle zębów.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył metropolita poznański ks. abp. Stanisław Gądecki, który podczas Eucharystii wygłosił homilię, a biskup płocki Szymon Stułkowski odczytał dekret ustanawiający sanktuarium.

Ustanowienie Sanktuarium św. Apolonii w Borkowie Kościelnym wpisuje się w obchodzony w tym roku jubileusz 950-lecia diecezji płockiej.

Po uroczystej mszy odbył się koncert zespołu dzieci góralskich Nowa Orawa.

Bardzo cieszymy się, że w gminie Sierpc powstało sanktuarium, które będzie miejscem modlitwy i refleksji dla wielu wiernych.

Galeria zdjęć

Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 3 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 1 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 6 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 2 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 7 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 8 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 4 Ustanowienie Sanktuarium św.Apolonii w Borkowie Kościelnym 5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności