Logo Gminy Sierpc

Ważny obowiązek dla właścicieli budynków. Czas na zgłoszenie do końca marca.

Ocena 0/5

Zgodnie z art. 207 ust. 3 ustawy z dnia 5 grudnia 2024 roku o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz. U. z 2024 roku poz. 1907), właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy obiektów budowlanych (lub ich części), które przed dniem wejścia w życie ustawy pełniły funkcję budowli ochronnej, w szczególności stanowiły schron lub ukrycie, są zobowiązani do zawiadomienia o tym fakcie właściwego miejscowo Wójta (burmistrza lub prezydenta miasta). 

Termin na złożenie takiego zawiadomienia upływa 31 marca 2025 roku.

Aby dopełnić tego obowiązku, należy przekazać informację do Urzędu Gminy w Sierpcu. Można to zrobić osobiście, pisemnie lub elektronicznie na adres e-mail: oc@gmina.sierpc.pl

W zawiadomieniu prosimy o podanie następujących informacji:

1.    adres nieruchomości lub numer działki, na której zlokalizowana jest budowla ochronna,

2.    tytuł prawny do obiektu lub informację o sprawowaniu zarządu nad obiektem,

3.    dane kontaktowe umożliwiające dalszą komunikację.

Terminowe przekazanie tych informacji jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa i skutecznej ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności