Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc

Ocena 0/5

W dobie dwudziestego pierwszego wieku technologia informatyczna przoduje, przyćmiewając sztukę własnoręcznego pisania. Jednak warto pielęgnować tradycję pisania odręcznego, by nie dopuścić, aby nowoczesność całkowicie zdominowała nasze życie.

Przekonali się o tym uczestnicy "Gminnego Konkursu Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc", który odbył się 15 marca w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie.

Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Sierpc. Zadaniem uczestników było przepisanie tekstu przygotowanego przez organizatorów. Oceniając prace brano pod uwagę estetykę i staranność zapisu, płynność pisma, prawidłowość łączenia liter, równomierne położenie liter, utrzymywanie pisma w prawidłowej liniaturze, stosowanie jednolitych proporcji, a także poprawność zapisu pod względem ortograficznym, gramatycznym i stylistycznym. Teksty mogły być ozdobione inicjałami, bordiurami, miniaturami nawiązującymi bezpośrednio do przepisywanego utworu.

Wybór najpiękniejszych prac nie był łatwy, bo wielu piszących spełniło te warunki. 

Po obradach wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych:

Laureaci kategorii klas I-III:

I miejsce – Julia Klimowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym,

II miejsce – Franciszek Grzywiński ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie,

III miejsce – Lena Okonkowska ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

Laureaci kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Gabriela Falińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym,

II miejsce – Zuzanna Krajewska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie,

III miejsce – Wiktoria Kalinowska ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie.

Laureaci kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Zuzanna Filant ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie,

II miejsce – Oliwia Kuźniewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym,

III miejsce – Maja Woźniakowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Sierpc – Pana Krzysztofa Korpolińskiego, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu – Pani Małgorzaty Korpolińskiej oraz Dyrektor Szkoły – Pani Beaty Lemanowicz.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 

Galeria zdjęć

Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 3 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 5 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 7 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 8 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 6 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 2 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 4 Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.