Ustawienia

Gminny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc

Ocena 0/5

W dobie dwudziestego pierwszego wieku technologia informatyczna przoduje, przyćmiewając sztukę własnoręcznego pisania. Jednak warto pielęgnować tradycję pisania odręcznego, by nie dopuścić, aby nowoczesność całkowicie zdominowała nasze życie.

Przekonali się o tym uczestnicy "Gminnego Konkursu Pięknego Pisania o Pióro Wójta Gminy Sierpc", który odbył się 15 marca w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie.

Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Sierpc. Zadaniem uczestników było przepisanie tekstu przygotowanego przez organizatorów. Oceniając prace brano pod uwagę estetykę i staranność zapisu, płynność pisma, prawidłowość łączenia liter, równomierne położenie liter, utrzymywanie pisma w prawidłowej liniaturze, stosowanie jednolitych proporcji, a także poprawność zapisu pod względem ortograficznym, gramatycznym i stylistycznym. Teksty mogły być ozdobione inicjałami, bordiurami, miniaturami nawiązującymi bezpośrednio do przepisywanego utworu.

Wybór najpiękniejszych prac nie był łatwy, bo wielu piszących spełniło te warunki.

Po obradach wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych:

Laureaci kategorii klas I-III:

I miejsce – Julia Klimowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym,

II miejsce – Franciszek Grzywiński ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie,

III miejsce – Lena Okonkowska ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

Laureaci kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Gabriela Falińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym,

II miejsce – Zuzanna Krajewska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie,

III miejsce – Wiktoria Kalinowska ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie.

Laureaci kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Zuzanna Filant ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie,

II miejsce – Oliwia Kuźniewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym,

III miejsce – Maja Woźniakowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Sierpc – Pana Krzysztofa Korpolińskiego, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu – Pani Małgorzaty Korpolińskiej oraz Dyrektor Szkoły – Pani Beaty Lemanowicz.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Galeria zdjęć