Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

XII Dożynki Powiatowo - Gminne

Ocena 0/5

Dnia 10 września na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym odbyły się XII Dożynki Powiatowo – Gminne, których gospodarzami byli Starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Andrzej Cześnik oraz Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński.

Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się od korowodu, który spod Remizy OSP Borkowo Kościelne poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn z Kapelmistrzem Panem Edwardem Wielgóckim na czele. W korowodzie udział wzięły Poczty Sztandarowe OSP z terenu Gminy Sierpc, delegacje wieńcowe z terenu powiatu sierpeckiego, starości dożynek Pani Alina Morawska oraz Pan Michał Asztemborski, dzieci w strojach ludowych, Starosta Powiatu Sierpeckiego, Wójt Gminy Sierpc, samorządowcy oraz zaproszeni goście. 

Po zebraniu wszystkich uczestników na placu odprawiona została Dziękczynna Msza Święta w intencji rolników, której przewodniczył ks. Adam Zaborowski – proboszcz parafii pw. św. Apolonii w Borkowie Kościelnym. 

Przybyłych gości powitał Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Pan Przemysław Burzyński oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Pani Małgorzata Korpolińska. 

Po części powitalnej nastąpiło przekazanie przez starościnę oraz starostę tegorocznych dożynek poświęconych chlebów dożynkowych na ręce gospodarzy.  

Podczas uroczystości dożynkowych nastąpiło wręczenie odznaczeń oraz nagród w kategoriach: 

·         Zasłużony dla Rolnictwa – wyróżnieni:

o   Jerzy Karaszewski – Gmina Gozdowo

o   Marek Chęciński – Gmina Mochowo

o   Grzegorz Jaworowski – Gmina Rościszewo

o   Łukasz Wiankowski – Gmina Sierpc

o   Patryk Ruszkowski – Gmina Szczutowo

o   Arkadiusz Wilamowski – Gmina Zawidz

·         Rolnik Roku -  wyróżnieni:

o   Bogdan Franciszkiewicz – Gmina Gozdowo

o   Wiesław Górecki – Gmina Mochowo

o   Anna Skamelska – Gmina Rościszewo

o   Daniel Janiszewski – Gmina Sierpc

o   Janusz Modrzejewski – Gmina Szczutowo

o   Jan Maciejewski – Gmina Zawidz

·         Młody Rolnik – wyróżnieni: 

o   Tomasz Piłat – Gmina Gozdowo

o   Krzysztof Dobrzeniecki – Gmina Mochowo

o   Michał Rzeszotarski Gmina Rościszewo

o   Mateusz Szczęsny – Gmina Sierpc

o   Damian Cielicki – Gmina Szczutowo

o   Kacper Gutowski – Gmina Zawidz

·         Sołtys Roku – wyróżnieni: 

o   Joanna Kozakowska – Gmina Gozdowo

o   Alina Suska – Gmina Mochowo

o   Marzanna Gąsiorowska – Gmina Rościszewo

o   Mirosława Mielczarska – Gmina Sierpc

o   Rafał Wesołowski – Gmina Szczutowo

o   Marzanna Lejman – Gmina Zawidz

·         Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy „Ekologia w rolnictwie”– wyróżnieni: 

o   Gmina Gozdowo – Koło Gospodyń Wiejskich  „Trzy Wioski” w Kurówku

o   Gmina Mochowo – Koło Gospodyń Wiejskich Żukowianki

o   Gmina Rościszewo – Sołectwo Łukomie – Kolonia

o   Gmina Sierpc – Sołectwo Grodkowo – Zawisze, Koło Gospodyń Wiejskich „Żochowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich Studzieniec, Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembakowie „Wszyscy Razem”, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH "PO SĄSIEDZKU" W BIAŁYSZEWIE, Sołectwo Gorzewo, Sołectwo Borkowo Kościelne, Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich w Sudragach, KOŁO GODPODYŃ WIEJSKICH GRODKOWIANKI.

o   Gmina Szczutowo – Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Blinnie

o   Gmina Zawidz – Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Zgagowie

Podczas dożynek 5 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sierpeckiego wzięło udział  w konkursie na najlepszą potrawę tradycyjną. Jury wytypowało zwycięzców – KGW w Dąbrówkach.

Organizacja Dożynek nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe firm, instytucji oraz osób prywatnych. Serdecznie dziękujemy sponsorom:
Panu Adamowi Struzikowi – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego, 
Panu Pawłowi Sołdańskiemu – Usługi Remontowo – Budowlane,
Panu Mariuszowi Zimnawoda i Panu Jarosławowi Zimnawoda – Firmy MBT i MTT Transport Autoholowanie,
Panu Grzegorzowi Gańko – OSM Sierpc,
Panu Jarosławowi Mielczarskiemu – Firma Hollywood,
Restauracji Koneser,
Panu Adamowi Lipińskiemu – P.U.H. Export – Import Adam Lipiński,
Pani Agnieszce Ostrowskiej – Drew Art,
Panu Wojciechowi Lipińskiemu – WOJTRANS, 
Firmie MEGA Sierpc, 
Joannie Żabce – Anstar – Bud,
Stowarzyszeniu Patriotyczno – Historycznemu Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”,
Panu Stanisławowi Wasilewskiemu – Polmo – Zbyt,
Panu Remigiuszowi Mikuckiemu – PHU M&M,
Państwu Lilli i Andrzejowi Nadratowskim – Masarnia Staropolska Strzecha,
Panu Pawłowi Pakieła – EMPEGEK,
Panu Józefowi Wiśniewskiemu – Wipasz,
Panu Włodzimierzowi Domińskiemu – XDROB,
Panu Andrzejowi Sulkowskiemu – AS MAR,
Panu Michałowi Zielińskiemu – Spiżarnia Smakosza,
Firmie SKRAWMET,
Państwu Jolancie i Wojciechowi Góreckim – MARTER,
Panu Andrzejowi Oszalowi – Biuro Projektów i Nadzorów Budowlanych,
Związkowi Spółek Wodnych,
Firmie PROBUD,
Panu Adamowi Malinowskiemu – Usługi Pogrzebowe Malinowscy,
Panu Dariuszowi Lemanowiczowi – TRANS-BRUK,
Panu Marcinowi Łukasikowi – Bank Spółdzielczy Stara Biała oddział w Sierpcu, 
Panu Arturowi Konopce – ARBUD,
Państwu Natalii i Łukaszowi Wiankowskim,
Państwu Iwonie i Robertowi Janiszewskim,
Państwu Małgorzacie i Edwardowi Asztemborskim.

Podziękowania otrzymali również Wójtowie Gmin z Powiatu Sierpeckiego oraz Burmistrz Miasta Sierpca.

Część oficjalną dożynek uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym, Pani Kingi Rutkowskiej wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Goleszyn oraz Pana Igora Kalinowskiego. 

Podczas dożynek przeprowadzona została charytatywna loteria „Gramy dla Tymusia”, w trakcie której uczestnicy dożynek mogli zakupić losy, aby wspomóc chorego na nowotwór chłopca. 

Na placu przed szkołą goście mogli skorzystać z przygotowanych przysmaków Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, odwiedzić stoiska wystawców z zewnątrz oraz wziąć udział w wykładach prezentacjach i teście wiedzy przygotowanych przez KGW z terenu Gminy Sierpc dotyczące przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Uzyskane dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości pozwoliło na zakup laptopów, głośników, mikrofonów, projektora oraz innych niezbędnych urządzeń. 

Na uczestników dożynek czekał darmowy poczęstunek: pieczone prosie, grochówka oraz kiełbaska. 

Na najmłodszych uczestników czekała dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany plac zabaw Miki, animacje, wata cukrowa oraz popcorn. 

O godzinie 18:00 wystąpiła gwiazda wieczoru ZENON MARTYNIUK, który przyciągnął rzesze fanów. 

Następnie do późnych godzin wieczornych uczestnicy bawili się przy muzyce GRUPY MANDERS. 

 

 

Galeria zdjęć

XII Dożynki Powiatowo - Gminne 164 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 163 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 162 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 161 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 160 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 159 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 158 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 157 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 156 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 155 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 154 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 153 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 152 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 151 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 150 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 149 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 148 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 147 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 146 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 144 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 145 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 143 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 142 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 141 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 140 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 139 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 138 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 137 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 136 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 135 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 134 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 133 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 132 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 131 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 130 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 129 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 128 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 127 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 126 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 124 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 125 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 123 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 121 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 120 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 119 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 118 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 117 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 116 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 115 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 114 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 113 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 112 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 111 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 110 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 109 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 108 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 107 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 106 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 105 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 104 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 103 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 102 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 101 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 100 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 99 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 98 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 97 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 96 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 95 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 94 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 93 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 92 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 91 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 90 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 89 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 88 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 87 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 86 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 85 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 84 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 83 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 82 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 81 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 80 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 79 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 78 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 77 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 76 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 75 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 74 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 73 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 72 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 71 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 70 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 69 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 68 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 67 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 66 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 65 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 64 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 63 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 62 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 61 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 60 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 59 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 58 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 57 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 56 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 55 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 54 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 53 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 52 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 51 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 50 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 49 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 48 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 47 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 46 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 45 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 44 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 43 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 42 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 41 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 40 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 39 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 38 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 37 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 36 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 35 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 34 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 33 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 32 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 31 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 30 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 29 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 28 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 27 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 26 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 25 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 24 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 23 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 22 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 21 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 20 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 19 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 18 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 17 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 16 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 15 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 14 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 13 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 12 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 11 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 10 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 9 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 8 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 7 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 6 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 5 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 4 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 3 XII Dożynki Powiatowo - Gminne 2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.